Güvence Hes.Dan.Hizmeti

Ana Sayfa / Hizmetlerimiz / Güvence Hes.Dan.Hizmeti

Tedbirge , Güvence Hesabı Kapsamında ; Vefat ve sakatlık halinde mağdur kalmış vatandaşlar kusurlu yukarıda yazılı branşlarda araç sigortası olsun yada olmasın tazminat hakkını hukuki yollarla arar sonuca ulaştırır.


Güvence Hesabı Nedir?

Güvence Hesabı, kapsamında bulunan zorunlu sigortaların sağladığı teminatlara ilişkin bedeni olarak (sakatlık ve ölüm) zarar görenlere kaza sonrasında sakat kalma halinde sakatlık tazminatı, ölüm halinde ise ölenin desteğinden yoksun kalanlara destekten yoksun kalma tazminatı ödemektedir.

 Güvence Kapsamı :

 • Sigortalının tespit edilememesi durumunda kişiye gelen bedensel zararlar,

 • Rizikonun meydana geldiği tarihte geçerli olan teminat tutarları dâhilinde sigortasını yaptırmamış olanların neden olduğu bedensel zararlar,

 • Zorunlu sigorta teminat limitleri ile sigorta poliçesinde belirtilen teminat arasındaki fark kadar ödenecek bedensel tazminat tutarları,

 • Sigorta şirketinin malî bünye zaafiyeti nedeniyle sürekli olarak bütün branşlarda ruhsatlarının iptal edilmesi ya da iflası halinde (Güvence Hesabı kapsamında kalan Zorunlu Sigortalar ile sınırlı olarak) ödemekle yükümlü olduğu maddi ve bedensel zararlar, (Bu madde kapsamındaki sigorta şirketlerini öğrenmek için lütfen tıklayınız...)

 • Çalınmış veya gasp edilmiş bir aracın karıştığı kazada,13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca işletenin sorumlu tutulmadığı hallerde, kişiye gelen bedensel zararlar.

Güvence Hesabı Kapsamındaki Sigortalar
 1. Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası (Trafik Sigortası)

 2. Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası

 3. Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası

 4. Tüpgaz Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası

 5. Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası

 6. Yeşil Kart Sigortası ÖdemeleriTedbirge , Güvence Hesabı Kapsamında ; Vefat ve sakatlık halinde mağdur kalmış vatandaşlar kusurlu yukarıda yazılı branşlarda araç sigortası olsun yada olmasın tazminat hakkını hukuki yollarla arar sonuca ulaştırır.