TZ Sig. Dan. Hizmeti

Ana Sayfa / Hizmetlerimiz / TZ Sig. Dan. Hizmeti

Tüpgaz Sigortası yapıldığı taktirde kusurları olsun veya olmasın başkalarına vereceği bedeni ve maddi zararlara karşı, firmanın sorumluluğunu teminat altına alan bir poliçedir


Tüpgaz Zorunlu Sorumluluk Sigortası nedir ?
 
 
Tüp Gaz Zorunlu Sorumluluk Sigortası, likit petrol gazı firmalarının kendi markaları altında doldurdukları veya doldurttukları ve yetkili bayileri aracılığıyla ya da doğrudan pazarladıkları tüplerin kullanılmak üzere bulunduruldukları yerlerde infilak etmesi veya gaz kaçırması sonucu (kusurları olsun veya olmasın) başkalarına vereceği bedeni ve maddi zararlara karşı, firmanın sorumluluğunu teminat altına alır.
 
Likit petrol gazı depolayan, tüp dolumu yapan, tüketiciye ulaştıran LPG dağıtım firmaları, Tehlikeli Maddeler Zorunlu Sorumluluk Sigortası'na ek olarak Tüp Gaz Zorunlu Sorumluluk Sigortası’nı da yaptırmak zorundadırlar.
 
 
Tüpgaz Zorunlu Sorumluluk Geri Dönüşüm Hizmetleri
 
 Tüpgaz Sigortası yapıldığı taktirde kusurları olsun veya olmasın başkalarına vereceği bedeni ve maddi zararlara karşı, firmanın sorumluluğunu teminat altına alan bir poliçedir. Söz konusu zarar ilgili sigorta tarafından sigorta sözleşmesi dahilinde ödeme yapılmadığı taktirde uzman hukukçularımız vasıtası ile mağdur kişiye  aracılık yapar.